Tantsuklubi Get Rhythm
Tantsin, see tähendab - elan!
   Tunnid Tallinnas      Arhiiv      Stiilid
Tegeleme järgmiste tantsustiilidega
 
  • LINEDANCE
  • COUNTRY- WESTERN PAARISTANTSUD
  • SWINGTANTSUD
 
LINEDANCE tantsitakse ilma partnerita, tantsijad moodustavad rivisid. Tantse, mida tantsitakse, on palju, erinevate muusikatega ja erinevate stiilidega. Linedance sai alguse Ameerikast, legendi järgi juba Ameerika kodusõja päevil, kuid suurem populaarsus hakkas tekkima 1980-ndatel aastatel. Arvatakse et esimest korda näidati linetantsu ekraanil filmis "Thelma & Louise". Linedance saavutas kiiresti populaarsuse üle USA ja levis Euroopasse, Aasiasse jm mandritele ja riikidesse. Kui alguses oli linedance pelgalt pubides Country muusika järgi tantsitav harrastus, siis kiiresti tekkisid linedance üritused, festivalid, samuti organisatsioonid, klubid, hakati korraldama võistlusi. Tänaseks on linedance muutnud mitmekesisemaks, ei tantsita ainult country muusika järgi, tantsud on läinud raskemateks, sisaldades teistest tantsustiilidest (nt hiphop, võitlustantsud, ballett) elemente. Tegutsevad ka kolm ülemaailmset linedance organisatsiooni: UCWDC- kõige esimene organisatsioon, peamiselt USA ja Aasia suunitlusega, kuid ka Euroopas üritusi korraldav; WordCDF - peamiselt Euroopa riike hõlmav; MIL - noorim neist. 
 
EESTIS LINEDANCE tantsimisega tegeletakse juba paarkümmend aastat, kui esimesena alustas Pärnus ja Tallinnas linetantsude õpetamist Kaie Seger. Nüüdseks on linedance levinud igasse maakonda, leidub mitukümmend gruppi kes Eesti linnades, valdades tegelevad linetantsuga. Korraldatakse üle-Eestilisi üritusi, millest võtab osa sadu tantsijaid.
 
LINEDANCE kui tantsustiili võib tinglikult jagada

COUNTRY LINEDANCE
Algupärane country muusika (honkytonk, twostep, polka jne) järgi tantsitav. Ka chacha, rumba ja kergemale pop muusikale tehtud tantsud. Tantsijad kannavad meeleldi cowboy atribuutikat - stetsonid ja bootsid on alati olemas ;) Tantsusammud on enamasti lihtsad ja mitte suurt pingutust nõudvad, suuri pöördeid ei teha. Tuntumad tantsud on nt Strut, Tush Push, Islands In The Stream, Country Roads jpm . Väga produktiivsed maailmakuulsad koreograafid nt Maggie Gallagher, Rachael McEnaney, Kate Sala, jpt on juba kümmekond aastat linetantsijatele tantse loonud.
 
MODERN LINEDANCE
Traditsioonilisest linedance stiilist arenenud tänapäevasemaks.  Muusika on popim, tänapäevasem või jazzilikum, väga levinud rütmid on Night Club Two-step, West Coast Swing. Tantsijad enam väga cowboy riietust ei kanna. Tantsusammud on keerukamad või mingi uue huvitava nüansiga, palju samme on juurde võetud peotantsudest, balletist, hiphopist. 2011 aastal tegutseb paarkümmend maailmakuulsat modern linedance koreograafi, nt Niels Poulsen, Scott Blevins, Joey Warren, Dee Musk, Dan McInerney, Shaz Walton, Neville Fitzgerald, jpt
 
FUNKY LINEDANCE
Modern linedance seas peab eraldi välja tooma funky linedance, mis on eriti atraktiivne hiphop, r'n'b, funky ja pop muusika austajatele. See noortepärane tantsustiil hõlmab endas palju elemente hiphopi, funky, jazztantsu stiilidest ning seetõttu on tantsud ka tavalisest raskemad. Linedance võistlustel on teiste traditsiooniliste country ja latino stiilide seas funky lausa eraldi pärl. Tuntumad funky linedance koreograafid on nt Guyton Mundy, Will Craig, Raymond Sarlemijn, Daniel Trepat, Niels Poulsen, Joey Warren, Dan McInerney jpt
 
Tantsuklubis Get Rhythm tegeleme kõikide linedance stiilidega - me ei põlga ühtegi tantsu ära! Meile meeldib kõik hea muusika ja arvestame kõigi meie klubis tantsijate soovidega ! :)
 
 
COUNTRY - WESTERN PAARISTANTSUD (ingl k. Country-Western Couples)
 
 
 
                    Tantsuklubi Get Rhythm MTÜ 2011    info@getrhythm.ee        Meie, tantsijad, ei eksi tantsides kunagi, me teeme variatsioone ;)